Nowe sale językowe

Posted on 11 lutego, 2017

W naszej szkole od dwóch miesięcy uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży korzystają z dwóch nowych sal językowych. Oba pomieszczenia zostały dostosowane i wyposażone w stanowiska multimedialne ze słuchawkami dla uczniów oraz dla nauczyciela, który ze swojego biurka korzystając z nowych komputerów i specjalnego oprogramowania ma możliwość zarządzania nimi.

Korzyści płynących z takiego rozwiązania jest bardzo wiele, dzięki czemu zajęcia prowadzone przez „językowców” są modyfikowane, udoskonalane i ciekawsze dla uczniów. Każdy ma możliwość rozmowy z innymi osobami z grupy, odsłuchu własnych wypowiedzi lub tekstów czytanych. Ciekawostką jest funkcja, która udostępnia nagrywanie fragmentów lub całej lekcji. Sale te zostały dodatkowo wyposażone w profesjonalne zintegrowane tablice interaktywne wraz z projektorami, które również są połączone z całym „centrum dowodzenia”.

Całość sprawia, że możliwości prowadzenia zajęć językowych zostały rozwinięte do maksimum i zależą już tylko i wyłącznie od pomysłowości nauczycieli, jak również i uczniów.