Drugi raz z rzędu SREBRO w „Grze Miejskiej” ph. „Łomżyńskie wędrówki”

Posted on 3 października, 2016

24 września br. odbyła się III edycja Gry Miejskiej ph. „Łomżyńskie wędrówki”. Po raz kolejny konkurs adresowany był do uczniów łomżyńskich szkół gimnazjalnych.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja w składzie:

1. Barbara Piotrowska – kierownik Działu Udostępniania Zbiorów MBP w Łomży;
2. Renata Igielska – kierownik Oddziału dla Dzieci MBP w Łomży;
3. Dorota Orzechowska – pracownik Oddziału dla Dzieci MBP w Łomży.

Do rywalizacji przystąpiły Zespoły liczące 4 osoby: 3 uczniów i jednego nauczyciela z pięciu szkół gimnazjalnych w Łomży:

– Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich,
– Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II,
– Publiczne Gimnazjum Nr 8 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I
– Publiczne Gimnazjum Nr 9 im. Rodziny Lutosławskich
– Gimnazjum Katolickie im. kard. S. Wyszyńskiego.

Na starcie Gry w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowe chusty określające przynależność do danego Zespołu oraz Kartę Gry, którą należało uzupełniać w trakcie przemierzania wyznaczonej trasy. Zadaniem każdego Zespołu było rozwiązanie 15 zadań podstawowych oraz 5 zadań dodatkowych. O kolejności wyruszania w trasę zadecydował wynik „Quizu wiedzy o Łomży”. Grupy startowały co 5 minut. Każdy Zespół pokonywał jednakową trasę, jednak kolejność odwiedzanych miejsc była dowolna. Na mecie, przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej, Zespoły złożyły Komisji Kartę Gry oraz koperty z zadaniami dodatkowymi, co było równoznaczne z zakończeniem Gry. Zgodnie z regulaminem konkursu wygrał Zespół, który zdobył największą liczbę punktów.

Miło nam poinformować, że drużyna Katolickiego Gimnazjum im. kard. S. Wyszyńskiego w składzie Alicja Siekierska, Arkadiusz Szymański, Hubert Wójcik wraz z opiekunem panią Małgorzatą Rytel zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Zwycięskie Zespoły otrzymały puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez MBP w Łomży.