Uczeń

DORADZTWO ZAWODOWE

Poniższe informacje przeznaczone są dla uczniów i absolwentów, którzy myślą o swojej karierze edukacyjno – zawodowej. Znajdziecie tu wiele linków do portali podejmujących tematykę preorientacji zawodowej oraz zajmujących się rynkiem pracy.

Wybrane strony, które pomogą Wam w świadomym wyborze kariery zawodowej:

1. http://www.uczelnie.info.pl/

Wirtualny Informator Maturzysty, kompleksowa baza informacji dla maturzystów na temat rodzajów studiów zaocznych i dziennych, kierunków studiów, specjalizacji oraz aktualnych zasad rekrutacji. Serwis dostarcza wszechstronnej informacji maturzystom, czyli przyszłym studentom, gdzie znajdą odpowiadające ich oczekiwaniom studia dzienne i zaoczne.

2. http://www.kierunekrozwoju.pl

Odnośnik do platformy studenckiej, w której maturzyści mogą zbadać swoje predyspozycje zawodowe, sprawdzić jaki zawód do nich najlepiej pasuje oraz jaki kierunek studiów powinni wybrać jest całkowicie bezpłatna.

3. http://www.studia.net/

Niezwykle wiele ciekawych informacji i porad dotyczących wyboru studiów.

4. http://www.doradztwozawodowe.koweziu.edu.pl/

Strona zawiera informacje o sposobach na poznanie siebie i zaplanowanie dopasowanej do siebie edukacji i kariery. Absolwentom wkraczającym na rynek pracy oferuje porady z zakresu poszukiwania zatrudnienia i autoprezentacji, linki do stron z ofertami praktyk i staży, informacje o rynku pracy. Rodzicom wyjaśnia w Poradniku dla Rodzica jak pomagać dziecku wybrać zawód by mu nie zaszkodzić.

5. http://www.kluczdokariery.pl/

Na tej stronie znajdziesz takie informacje jak: Rozmowa kwalifikacyjna. Jak napisać dobre CV? Jak napisać dobry list motywacyjny? Jaki wybrać zawód? Zawody przyszłości. Rynek Pracy. Katalog Zawodów. Prawo pracy. Rozwój osobisty. Sprawdź jaki masz typ inteligencji?.