Działalność artystyczna

Koło teatralne „Scena” istnieje od września 2008 roku. Należą do niego uczniowie Szkół Katolickich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Uczestnicy koła biorą udział w cotygodniowych spotkaniach, podczas których rozwijają swoje zainteresowania związane z teatrem, grą aktorską, kulturą żywego słowa. Udział w zajęciach wyzwala w nich twórczą aktywność, pomaga odkrywać i rozwijać swoje zdolności i umiejętności. Uczniowie chętnie uczestniczą w życiu kulturalnym szkoły, angażują się w tworzenie przedstawień teatralnych, zdobywają doświadczenie w pokonywaniu tremy i nieśmiałości oraz uczą się współpracować w grupie. Przedstawiciele koła biorą udział w konkursach recytatorskich, konkursach, przeglądach zespołów teatralnych.

Zumba Kids

Połączenie oryginalnych zajęć Zumba Fitness® oraz treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maksimum zabawy. Podczas zajęć dzieci ćwiczą koordynację ruchową i równowagę, a także rozwijają kreatywność, dyscyplinę i pamięć. Dzięki Zumba Kids dzieci mogą nie tylko miło spędzić czas, ale także  nauczyć się nowych układów choreograficznych, tańców różnych kultur i ich historii oraz budować świadomość zdrowego stylu życia i fitness. Zumba Kids w naszej szkole prowadzone są przez licencjonowaną instruktorkę panią Elżbietę Komorowską. Dzieci pod jej okiem występują na uroczystościach szkolnych i miejskich.

                  

Radiowęzeł „Radio Węzeł”

Audycje radiowe: Narodowe Czytanie, Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, Bożonarodzeniowy Dar Serca, Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, Warto uczyć się angielskiego, Kulturalne Środy.