Święto Edukacji Narodowej, ślubowanie klas pierwszych i nie tylko

Posted on 16 października, 2016

Tradycyjnie już 14-go października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji młodzież Szkół Katolickich wraz z wychowawcami przygotowali uroczystość, podczas której Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski wraz z Panią Dyrektor Bożeną Śliwowską złożyli wszystkim zebranym serdeczne życzenia. Uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum oraz liceum złożyli uroczyste ślubowanie, powtarzając słowa przysięgi na sztandar szkoły.

Ponadto, po raz pierwszy w historii, miało miejsce uroczyste mianowanie członków Samorządu Uczniowskiego, którzy zostali wybrani w demokratycznych wyborach szkolnych. Pani Dyrektor wraz z opiekunem SU, panem Marcinem Makowskim wręczyli przedstawicielom społeczności uczniowskiej wyjątkowe krawaty z logo Szkół Katolickich i podpisem „Samorząd Uczniowski”, które będą wyjątkowym i godnym uzupełnieniem ich strojów galowych podczas uroczystości szkolnych i zewnętrznych.

Całości dopełniły występy młodych i uzdolnionych uczniów. Na scenie zaprezentował się zespół muzyczny Soli Deo pod przewodnictwem pana Michała Sawickiego, zespół taneczny Twist prowadzony przez panią Elżbietę Komorowską oraz inni artyści. Nie zabrakło wśród nich tancerzy, piosenkarzy, poetów, a także występów z przymrużeniem oka.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do obejrzenia relacji VIDEO przygotowanej przez łomżyński portal internetowy MyLomza.pl