Ruszyła XVII edycja akcji „Góra Grosza”

Posted on 28 listopada, 2016

Tradycyjnie, jak co roku, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem przyłączają się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”. To już XVII edycja, która wystartowała 28-go listopada br i potrwa do 9-go grudnia. Przedstawiciele społeczności szkolnej zachęcają wszystkie klasy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Przypomnijmy, że organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom, które od lat zbiera te drobne monety na pomoc dzieciom wychowujących się w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Działamy w myśl zasady „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”