Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS

Posted on 12 maja, 2017

Dnia 10-go maja uczennice naszej szkoły wzięły udział w etapie powiatowym Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS. Zmierzyły się z testem dotyczącym tej przypadłości, odpowiadając na pytania o sposoby zakażenia wirusem oraz trudy życia z chorobą. Zadania dotyczyły także wielu niezwykłych rozwiązań, które umożliwiają życie z HIV i AIDS. Skomplikowany egzamin przyniósł nieoczekiwane wyniki – czworo uczniów, w tym dwie uczennice naszej szkoły, musiało wziąć udział w dogrywce, obejmującej szczegółowe zagadnienia z dziedziny AIDS i HIV. Jednakże nawet trudniejszy test nie pomógł w rozstrzygnięciu, kto weźmie udział w etapie wojewódzkim konkursu. Dopiero kolejna  dogrywka, tym razem ustna, umożliwiła określenie wyników – zaszczytne pierwsze i trzecie miejsca zajęły Małgorzata Filipiuk i Zuzanna Choińska, uczennice naszej szkoły, przygotowywane pod czujnym okiem nauczycielki biologii, Pani Renaty Bajkiewicz.

Już 25 maja odbędzie się kolejny etap konkursu, gdzie swoich sił spróbują uczniowie z całego województwa. Olimpiada ma za zadanie uświadomić młodych ludzi, że epidemia wirusa HIV dotyczy każdego człowieka i zachęcić, by tych, którzy nieszczęśliwie zachorowali, otaczać wsparciem i zrozumieniem. W trzecią niedzielę maja obchodzimy dzień pamięci zmarłych na AIDS – jest to świetna okazja, by pomóc zarażonym.