Mikołajki 2017

Posted on 7 grudnia, 2017

Mikołajki w Szkołach Katolickich  w Łomży organizowane są co roku bardzo uroczyście. Nie inaczej było tym razem. Szóstego grudnia organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny, a potem zaprosili zebranych na  tradycyjny poczęstunek.

Mikołajki w Katolickiej Szkole Podstawowej i Katolickim Liceum Ogólnokształcącym co roku organizowane są wspólnie z Zespołem Szkół Specjalnych w Łomży, Ośrodkiem Wsparcia w Kownatach, a także z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej. Uroczystości organizowane są zawsze we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży. W tym roku mikołajkową część artystyczną przygotowali uczniowie klasy VII pod opieką wychowawczyni pani Renaty Bajkiewicz oraz  pani Agnieszki Kruszewskiej.

Uczestnicy Mikołajek mieli okazję poczuć magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia, czekały na nich bowiem liczne atrakcje, między innymi występ tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT. Uczniowie klasy VII snuli opowieści o tradycjach związanych z nadchodzącymi świętami, które przeplatały się ze znanymi świątecznymi przebojami. Jedna z uczennic, podsumowując mikołajkową uroczystość, stwierdziła, że uśmiech na twarzach zaproszonych gości był dla wszystkich najlepszą nagrodą wieńczącą  trud przygotowań.

Uczniowie osiągnęli cel – przed Świętami Bożego Narodzenia uszczęśliwili wiele osób.