Szlakiem Książąt Mazowieckich

Posted on 16 czerwca, 2018

W czwartek i piątek tj. 7 i 8 czerwca 2018 roku dzieci i młodzież ze Szkół Katolickich uczestniczyły w niezwykłej lekcji historii, prowadzonej przez Daniela Sukniewicza, archeologa i założyciela Szlaku Książąt Mazowieckich.

Po obejrzeniu wystawy ,,W rycerskim obozie”, którą z pasją przedstawiła nam pani Magdalena Mucha, uczniowie przeszli na plac przed muzeum, gdzie zaprojektowali własne herby, walczyli na równoważni, przeciągali linę, trafiali do celu z łuku czy ćwiczyli walkę mieczem.

Uczniowie przymierzali średniowieczną zbroję, poznając etos rycerski. Był to intensywny czas rycerskich zmagań interaktywnej lekcji.

Uczniowie klasy IV, brali udział w grze strategicznej ,,Na szlaku Książąt Mazowieckich”.

Żywa lekcja historii bardzo podobała się uczniom, a zdobytą w ten sposób wiedza na długo pozostanie w ich pamięci.