Hut ab, czyli czapki z głów…

Posted on 21 czerwca, 2018

Mało kto zna ją pewnie osobiście, bo nie zwraca na siebie uwagi. Jest skromna, ale przy tym bardzo ambitna. Ciężko pracowała na każdy swój sukces, a nie jest ich mało. Weronika Chojnowska z kl. IIIAG, bo o niej mowa, to laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.

Zdobycie tego tytułu w tym roku było naprawdę nie lada wyzwaniem, bo wśród dwunastu laureatów tylko dwoje pochodzi z Łomży, a aż siedmioro to uczniowie szkół dwujęzycznych, gdzie język niemiecki to codzienność.

Pod koniec roku szkolnego do zaszczytnego tytułu laureata dodała jeszcze tytuł „Mistrza gramatyki niemieckiej” w Regionalnym Konkursie Języka Niemieckiego, I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego „Języki łączą ludzi” w kategorii język niemiecki, III miejsce w Powiatowym Międzyszkolnym Konkursie Przysłów Niemieckich „Deutsche Sprichwörter” oraz I miejsce drużynowo w I Miejskim Konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Do zwycięskiej drużyny należeli także Karol Kowalewski i Mikołaj Kiełczewski z kl. IIBG.

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za następne!