Biwak integracyjny w Gwarku

Posted on 18 października, 2018

W dniach 19-21 września uczniowie klas I liceum uczestniczyli w biwaku integracyjnym w ośrodku wypoczynkowym „Gwarek” w Pięknej Górze. Dzięki warsztatom „Ja i moja klasa” mieli okazję lepiej się poznać. Próbowali też swoich sił podczas zajęć szkoły komandosów. Na eksperymentatorów czekała nie lada gratka- niezwykła wizyta w laboratorium szalonego naukowca. Własnoręcznie wyprodukowane podczas zajęć piłeczki mogli zabrać do domów.
W ramach projektu „Wilno i Łomża w kontekście setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę i Litwę” przygotowanego wspólnie z fundacją  „Wspólnota Polska” uczniowie wspólnie z młodzieżą z Progimnazjum im. Jana Pawła II  w Wilnie wzięli udział w warsztatach niepodległościowych. Musieli wykazać się wiedzą, pomysłowością i kreatywnością podczas przygotowywania dramy związanej z odzyskaniem niepodległości przez Wilno i Łomżę.

Pierwszego dnia wieczorem uczniowie uczestniczyli w zorganizowanych przez animatorów zabawach przy ognisku. Piekli kiełbaski i brali udział w konkursie śpiewania piosenek o określonej tematyce.  Wspomnienia z pobytu w „Gwarku” na długo pozostaną wszystkim w  pamięci.