Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

Posted on 3 grudnia, 2018

30 listopada 2018r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, odbył się etap wojewódzki  Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Jej celem  było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorobom przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Do testu wiedzy przystąpiło 42 uczniów z 22 szkół ponadgimnazjalnych. Wcześniej w eliminacjach wzięło udział prawie 3 tysiące młodzieży. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu epidemiologii, profilaktyki, leczenia, dróg szerzenia oraz ogólnych informacji dotyczących wirusa HIV i choroby AIDS. Uczeń naszej szkoły, Damian Kupidłowski z klasy II A LO zdobył II miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Renata Bajkiewicz