Biwak naukowo-integracyjny w Gwarku

Posted on 17 września, 2019

Uczniowie klas pierwszych liceum w dniach 16-17 września wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do ośrodka ,,Gwarek” koło Giżycka. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji, oto niektóre z nich: survival, gra w terenie oraz szkolenie komandosów.

Na samym początku poznaliśmy instruktorów naszych zajęć. Trochę się zdziwiliśmy, bo potraktowali nas jakbyśmy byli w USA. Kazali wyjąć nam wszystkie karabiny, pistolety, pociski balistyczne i oczywiście granaty. O broni białej, na szczęście, zapomnieli:)

Następnie w szkole przetrwania mieliśmy za zadanie rozpalić ognisko oraz stworzyć własny język, postawić totem i oczywiście zbudować szałas.

Chwile spędzone w Gwarku, na długo zapiszą się w pamięci uczestników wycieczki, ponieważ umożliwiły uczniom lepsze poznanie oraz zawarcie pierwszych szkolnych przyjaźni.

Wszyscy zadowoleni i zintegrowani wróciliśmy do szkoły.

Kamil Pawelczyk I A LO3