XIX Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Posted on 24 września, 2019

XIX Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości to hasło tegorocznego XIX Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze. 24 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym wydarzeniu.

W Częstochowie zebrało się około dwóch tysięcy młodych ludzi z całej Polski. Mieliśmy okazję posłuchać ciekawego wykładu o miłości, ks. dr. Wojciecha Węgrzyniaka, który wyjaśnił nam, czym jest prawdziwa miłość i gdzie jej szukać. Duchowny pokazał jak kochać innych ludzi oraz co robić, by w życiu być naprawdę szczęśliwym.

Następnym punktem programu było świadectwo Dominiki i Michała Chorosińskich, znanych m. in. z seriali M jak Miłość i Lombard. Życie pod zastaw, którzy od osiemnastu lat są w związku małżeńskim. Podzielili się oni z nami swoim doświadczeniem w miłości i odpowiedzieli na nurtujące nas pytania.

Na zlocie nie mogło zabraknąć spotkania z żywym Bogiem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Eucharystii w Jasnogórskiej Bazylice. Swoje słowo skierował do nas bp Marek Mendyk, zachęcając do pójścia za Chrystusem.

Na koniec spotkania odbyła się Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

Myślę, że ten dzień był bardzo wzruszający. Mogliśmy na chwilę zatrzymać się, pomyśleć nad swoim dotychczasowym życiem i zastanowić się, którą drogę wybierzemy.

Małgorzata Gałka I A LO3