Spektakle teatralne

Posted on 7 października, 2019

Co roku uczniowie mogą oglądać spektakle teatru z Wrocławia. Każde przedstawienie jest interpretacją znanych lektur, obecnych na egzaminach. Pomaga to przyswoić młodzieży treść, wydarzenia czy problematykę danej książki.

Na początku października, klasy licealne obejrzały spektakl „Makbet” na podstawie znanego na całym świecie dramatu Wiliama Szekspira. Młodzież wprowadzona została
w mroczną podróż przez najkrótszą, lecz najbardziej przerażającą ze sztuk Szekspira, gdzie heroiczny i ambitny mężczyzna morderstwami toruje sobie drogę do tronu, na którym później zasiada i sprawuje rządy terroru.

Licealiści ocenili spektakl za bardzo udany, docenili m.in. sposób przedstawienia lektury czy też grę aktorów z lalkami. Z pewnością, dzieło Szekspira zapadnie w pamięci widzów, co pozwoli na lepsze zinterpretowanie i zapamiętanie dramatu.

Natomiast uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli spektakle ,,Piotruś Pan” i ,,Pan Twardowski”. Spektakle przeniosły młodego widza w bajkowy świat wyobraźni.

Oba spektakle cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony publiczności. Na pewno Narodowy Teatr Edukacji odwiedzi mury naszych szkół.